Andělská křídla - Vojenská zdravotní pojišťovna

Podpora Vojenské zdravotní pojišťovny

Benefiční koncert s názvem Andělská křídla, jehož cílem bylo podpořit rodiny vojáků, kteří zahynuli v červenci tohoto roku v důsledku sebevražedného útoku v Afghánistánu, se konal 13.  8. 2014 v pražském Divadle Broadway.

Vojenská zdravotní pojišťovna se rozhodla podpořit rodiny padlých vojáků. Na akci dorazil zástupce VoZP ČR Ing. Milan Novák a předal dárkový šek v hodnotě 25 000,-Kč. Darovaná částka bude rovnoměrně rozdělena mezi děti, manželky nebo družky, pojištěnce VoZP ČR, po padlých vojácích. Poskytnuté finanční prostředky určené pro nadstandartní zdravotní péči pro pozůstalé po padlých vojácích v misích NATO jsou pouze začátkem systémového opatření, které se VoZP ČR rozhodla pro tyto případy zavést. Do budoucna bude poskytnuta všestranná potřebná lékařská péče všem pozůstalým, pojištěncům VoZP ČR, kteří se dostanou do podobné nelehké životní situace.

Sbírku organizovali vojáci chrudimského 43. výsadkového praporu. Aktuálně je na kontě sbírky přes čtyři miliony korun a samotná akce vynesla během večera 149 020 korun. Organizátor koncertu - profesionální voják Libor Smékal uvedl, že šlo také o psychickou podporu rodinám a blízkým. Benefiční večer podpořilo i Ministerstvo obrany, Generální štáb Armády České republiky a Svaz vojáků z povolání Armády ČR. Vyvrcholení celé kampaně s cílem podpořit rodiny vojáků, kteří v Afgánistánu zahynuli, proběhne 23. srpna, kdy se v Chrudimi uskuteční tříkilometrový benefiční běh. 

Návštěvníci Divadla Broadway se mohli během večera účastnit dražby předmětů, které poskytly známé osobnosti z české sportovní a kulturní scény. Dražily se například dresy Jaromíra Jágra, Ivana Haška nebo boxerské rukavice Lukáše Konečného. Vystoupily známé osobnosti jako Monika Absolonová, Marián Vojtko, šansoniérka Renáta Drösslerová, Marcus Tran a Vláďa Šafránek, skupina Support Lesbiens, houslové trio Inflagranti nebo Helena Vondráčková. Celý večer se odehrál v režii Michala Cabana a akci moderoval Libor Bouček. Všichni umělci vystupovali bez nároku na honorář. 

 

 

Čeští vojáci, kteří padli v Afghánistánu: rotmistr David Beneš, četař Ivo Klusák, desátník Libor Ligač, desátník Jan Šenkýř a rotmistr Jaroslav Lieskovan.

Autor: ČTK

  • DSCF4677
    DSCF4677
  • DSCF4680
    DSCF4680