Kolenní chrupavka

Jsme první zdravotní pojišťovna, která zařadila do svého sazebníku služeb aplikaci kolagenového implantátu do kolenní chrupavky. 

Hokejista Aleš Krkoška podstoupil operaci kolene novou metodou vložení kolagenového implantátu, kterou jako jediná hradí VoZP ČR

V roce 2012 jsem dostal pukem do kolene. Od té doby jsem s tím začal mít problémy. Rok jsem se snažil z bolestí dostat, ale žádná metoda nepomáhala. Neustále jsem měl bolesti a v koleni se mi tvořil výpotek. Výpotky se přestal po cca3 měsících tvořit, ale bolest neustupovala. Podstoupil jsem první operaci Artroskopii kolene, ale ani po vyčištění a drobných úpravách bolest neustoupila a stále přetrvávala. Na tréninky a zápasy jsem chodil s bolestmi, ale ke konci už jsem nezvládal trénovat na 100 %  a musel jsem přestat. Poté co jsem přestal hrát hokej, jsem nastoupil k firmě Hutira, která se zabývá energetikou a plynárenstvím. Stav se mi čím dál tím víc zhoršoval, a tak jsem podstoupil druhou artroskopii kolene, kde se snažili zahladit defekt kolenní chrupavky, ale artroskopie nepomohla a bolest přetrvávala i nadále. Tak mi doktor MUDr. Aleš Kopřiva, který mi udělal všechny tři operace navrhl, že jediné co by mi mohlo pomoct, je dosud v České republice nevyzkoušený kolagenový implantát, který mi může uhradit Vojenská zdravotní pojišťovna. Nic jiné jsem na výběr neměl a tak jsem podstoupil ve Vojenské nemocnic Brno implantaci kolagenový implantát. V nemocnici jsem ležel 9 dní. Poté jsem byl propuštěn do domácího léčení, kde se o mě starali rodiče a přítelkyně. Po 6 týdnech po operaci si myslím, že mi to pomohlo. (100% výsledek budu moct říct, až začnu chodit bez berlí a věnovat se sportovním aktivitám)

ales_krkoska_1

ales_krkoska_1

ales_krkoska_2

ales_krkoska_2