Informace pro pojištěnce, poskytovatele a dodavatele zdravotnických prostředků podléhajících schválení revizního lékaře...

11. 3. 2015

Informace pro pojištěnce, poskytovatele a dodavatele zdravotnických prostředků podléhajících schválení revizního lékaře (poukaz na léčebnou a ortopedickou pomůcku, poukaz na brýle a optické pomůcky, poukaz na foniatrickou pomůcku)

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR oznamuje poskytovatelům zdravotní péče, svým pojištěncům a smluvním dodavatelům zdravotnických prostředků, že s účinností od 1. dubna 2015 převádí agendu zdravotnických prostředků předepisovaných na poukaz a podléhajících schválení revizního lékaře, na pracoviště Centrální evidence a kontroly ZP, OZP Ústředí, se sídlem – Bělehradská 130, 120 00 Praha 2, P.O.BOX 57.

ID datové schránky: p3aaext
Pracovní doba: PO - PÁ: 7,00 - 15,30 hod.

Veškerou komunikaci týkající se uvedené agendy je třeba napříště vést s tímto pracovištěm přímo. Jde především o zasílání žádanek a poukazů na léčebnou a ortopedickou pomůcku, poukazů na brýle a optické pomůcky a poukazů na foniatrickou pomůcku ke schválení.

K centralizaci a soustředění na jednom místě dochází z důvodu racionalizace práce, větší operativnosti a komfortu pro všechny, kterých se tato agenda dotýká.

Dodavatelé budou nadále posílat vyúčtování (faktury) na příslušné pobočky VoZP ČR.

S ohledem na přijetí nového zákona o zdravotnických prostředcích, který nabývá účinnosti od 1.4.2015, bude  VoZP ČR také připravovat nové smlouvy. K jednání o změně smluvního vztahu budete včas vyzváni.

Děkujeme a těšíme se na další úspěšnou spolupráci.

 

Referentky:

  • Zuzana Bahenská, tel: 222 929 175, zbahenska@vozp.cz     (Olomouc, Hradec Králové)    
  • Renata Hercogová, tel: 222 929 177, rhercogova@vozp.cz   (Praha, Brno)
  • Pavla Černáková, tel: 222 929 178, pcernakova@vozp.cz    (Ústí nad Labem, České Budějovice, Plzeň)

 

Mgr. Jana Vlasáková – vedoucí pracoviště
Pracoviště odboru zdravotní politiky – Ústředí VOZP ČR
Centrální evidence a kontrola ZP
Bělehradská 130, P. O. BOX 57
120 00 Praha 2
tel: 222 929 176
email: jvlasakova@vozp.cz