Přešel k VoZP a konečně se dostal k šetrné léčbě rakoviny

15. 3. 2016

PTC-3

Blesk.cz zveřejnil příběh muže, který se nedal a prosadil si moderní protonové ozařování nádoru prostaty

O tom, jak zásadní roli v životě může hrát volba správné zdravotní pojišťovny, se přesvědčil pan Honza, šestapadesátiletý profesionální řidič. Server Blesk.cz zveřejnil příběh tohoto tvrdohlavého muže, kterému lékaři diagnostikovali zhoubný nádor prostaty. Nespokojil se s odmítáním lékařů, kteří jej zrazovali od protonového ozařování, ani s tím, že od své původní pojišťovny nedostal k této moderní léčbě doporučení.

"Už jsem uvažoval, že si to zaplatím, pak jsem ale zjistil, že existuje zdravotní pojišťovna, která tuhle léčbu hradí, a protože byl akorát termín přestupu, tak jsem neváhal a vsadil všechno na tuhle kartu. Přehlásil jsem se a čekal. PSA mi dál nestoupalo, doktor hlídal hodnoty a já se těšil, až uplyne ta lhůta a já se stanu pojištěncem VoZP. A jakmile jsem přestoupil, tak už jsem nic neřešil. Z Protonového centra poslali papíry na pojišťovnu a mně dali termín. Absolvoval jsem 21 frakcí ozařování a gratuluju si i kvůli tomu, že ten nádor je uložený dost blbě a právě protonový paprsek dokáže, že riziko poškození močového měchýře, je opravdu minimální," cituje Blesk.cz pana Honzu, který se díky vlastní neústupnosti vrátil do života jako zdravý muž. Více čtěte zde.

Pokud chcete mít i Vy jistotu, že budete mít vždy přístup k nejmodernější zdravotní péči, přihlaste se k VoZP. Právě nyní je na to vhodná doba. Letošní první přestupní termín končí 31. března. Elektronickou přihlášku najdete zde.

Papírový formulář přihlášky si lze stáhnout ZDE a evidenční list pojištěnce (nutno vyplněný přiložit k přihlášce) ZDE.