Zlato a stříbro na MS! Gratulujeme našim pojištěncům

21. 3. 2016

maslak-holusa-aktualita

Běžci Maslák a Holuša zářili na halovém světovém šampionátu

Z páté dráhy sbíhal český rekordman na čtvrtce Pavel Maslák jako druhý, pověsil se za Bralona Taplina z Grenady a čekal na poslední zatáčku. Pak vyrazil. Svého soupeře oběhl zvnějšku a po drtivém finiši protnul cílovou čáru jako první. Pavel Maslák je od neděle už dvojnásobným halovým mistrem světa na trati 400 metrů. V roce 2014 to dokázal v polských Sopotech a včera v americkém Portlandu.

„Je to skvělý pocit, i když v Sopotech jsem běžel líp," hodnotil šťastný šampion. Po krátkém odpočinku vše podřídí přípravě na letošní vrchol sezony – olympiádu v Riu. Tam bude jeho cíl vzhledem k očekávané konkurenci přece jen skromnější: účast ve finále.

Češi si z portlandské haly odvážejí ještě jednu medaili, tentokrát stříbrnou. A opět se o ni zasloužil voják, a tedy pojištěnec VoZP. Jakub Holuša se ve finále patnáctistovky dlouho držel uvnitř skupiny běžců a stejně jako Maslák si medaili vybojoval skvělým finišem, v němž nestačil jen na Američana Matthewa Centrowitze. „Je to něco velkého, neuvěřitelného, získat v této konkurenci medaili,“ rozplýval se Holuša.

Oběma úspěšným atletům srdečně blahopřejeme a přejeme další skvělé výsledky na olympiádě.

Foto: Dukla