Výběr z mailových reakcí našich klientů a širší veřejnosti na tiskovou konferenci VoZP ČR

 

Dobrý den,

u Vojenské pojišťovny jsem, včetně moji ženy a tří dětí bezmála 15 let a nemám žádné výhrady. Naopak mi vadí neschopnost MZ, která v neprospěch daňových poplatníků promrhala velké investice za IZIP a nechala také připustit miliardové ztráty u VZP, a to bez právních důsledků!
Četl jsem také zápis o provedené kontrole ve VOZP, kde jsem žádné závažná pochybení co tvrdí v tiskovém prohlášení MZ nezaznamenal, tak nerozumím k tomuto přístupu. Ze strany MZ je to amaterismus a neschopnost vedení ministerstva zakrýt problémy především v jejím rezortu a napadení VOZP je účelové.
Žádám vedení VOZP, aby splnila to co slíbila a podala na MZ trestné oznámení za pomluvu. Nechtěl bych se nuceně přeregistrovat do jiné zdr. pojišťovny.

Držím Vám palce VOZP!

Vladimír, České Budějovice.

 

Hezký den,

opravdu mě pobavilo tvrzení náměstka MZ, jak byli při náborových akcích obelháváni lidé, jen aby přešli k Vojenské zdravotní pojišťovně. Že se to ostatním pojišťovnám nelíbí, je pochopitelné, vždyť jen za rok 2012 k VoZP přešlo více jak čtyřicet tisíc pojištěnců, kteří zákonitě musejí v jiných  pojišťovnách (VZP) chybět, ale ať mi nikdo netvrdí, že v jiných pojišťoven jsou jiní, nehledě na to, že takové případné chování bude spíše činem jednotlivce dychtícího po provizi, nikoli hromadným způsobem náborování. A když už pan náměstek tak pěkně (myšleno konkrétně a na základě předložených důkazů) káže o etice a pravdomluvnosti, pak mi není jasné, jak může tvrdit, že vojenská zdravotní pojišťovna není schopna plnit své závazky, ačkoli je jako jedna z mála schopna vyrovnaně hospodařit a přitom nabídnout tak široké preventivní programy pro své pojištěnce. Také se nejedná zrovna o čistou hru, že pane náměstku? Být na místě vozp podám za tato vaše slova další trestní oznámení!!!

Karel V.

 

Zdravím vás,

pozorně jsem si  včera na ČT 24 poslechl tiskovou konferenci VOZP a nedá mi to se o mé postřehy s vámi nepodělit. Ale toto je evidentně účelové nařčení pojišťovny, která nejen že se kvalitními službami dobře stará o své klienty, ale i pečlivě hlídá své investice…..a z té reakce toho pana Noska je patrné, že o tom pramálo ví, a že jde jen o diskreditaci vedení VOZP a snaha o nějaké převzetí moci………..V této době mne opravdu už nic nepřekvapí. 

J. R.

 

Vážený pane inženýre,

předsedo správní rady VZP, náměstku ministra zdravotnictví atd., atd.

Jsem velmi rád, že konečně někdo fundovaně pohovořil na téma podivného utrácení milionů korun ze strany zdravotní pojišťovny. Jistě v tomto oboru máte značné zkušenosti z vašeho působení v největší zdravotní pojišťovně v této zemi, kde je hospodaření stejně tak transparentní, jako vyrovnané. Že máme ztrátu nějakých 6 miliard korun? Nevadí, vykryjeme ji z rezerv. Rezervy došly? Tak se podíváme, kam bychom mohli odvrátit pozornost od svého hospodaření, od honosných, nově budovaných sídel a perspektivních a výnosných projektů jakým je například IZIP.

Kdo jiný by mohl znát recept na zdravé hospodaření zdravotních pojišťoven, než předseda správní rady vytunelované zdravotní pojišťovny. Nebo že by hnacím motorem vašeho trestního oznámení bylo dokázat, že vyrovnaný nebo dokonce kladný rozpočet hospodaření je protizákonný, podivný a podezřelý? Zameťte si laskavě před vlastním prahem, pane náměstku. Jsem velmi rád, že jsem již několik let na základě neetické, protizákonné a nestandardní náborové akce spokojeným pojištěncem zdravotní pojišťovny, která nemá v plánu v tomto roce zkrachovat.

Václav Š., Pardubice

 

Dobrý den,

 

ráda bych se touto cestou chtěla podělit o zkušenost s náborem k Vojenské zdravotní pojišťovně, který byl předmětem článku zveřejněného na idnes.cz a z pohledu Ministerstva vnitra zpochybněn.

V loňském roce u mých dveří zazvonili dva muži, kteří se představili jako zástupci VOZP. Jednali se mnou velmi slušně, ukázali mi, jaké programy VoZP má, zejména pak ty určené pro děti, jelikož mám dvě malé dcery. S podpisem jsem neváhala, jelikož již dříve mi kolegyně vyprávěla, že má s touto pojišťovnou velmi dobré zkušenosti, zvláště pak s čerpáním různých příspěvků, což pro mě bylo podstatné. Od ledna letošního roku jsem tak i se svými dcerami, starším synem a manželem u VoZP a jsem ráda, že mám konečně pojišťovnu, která mi má co nabídnout.

Píši z toho důvodu, že mi není jasné, proč se u nás stále musí házet špína na ty společnosti, které se chovají vůči svým klientům slušně, a naopak těm zlodějským stále vše prochází. Vojenská pojišťovna využívá sítě náborářů úplně stejně jako jiné pojišťovny (a v mém případě ti z VoZP byli velmi slušní) a pro tyto náboráře je to práce, takže za ní samozřejmě musí dostat zaplaceno. Akorát tímto způsobem budou vystrašeni jinak spokojení pojištěnci, kteří za nic nemůžou.

S pozdravem, A.P.

 

Tak to je opravdu síla……….O morálce nám tu chce kázat někdo kdo si neumí ani zamést před sama sebou!!!!! Že by tento vyostřený souboj před páteční správní radou znamenal předzvěst nějaké fůze zdravotních pojišťoven, na kterou tak silně tlačí někteří politici  z MZ a jiní neúspěšní manažeři či vyhození manažeři ze správních rad nebo snad válka mezi Gajdáčkem a Šteinem graduje a silnější převezme otěže obou??? Pánové co kdyby jste se všichni soustředili na neutuchající trend odchozích klientů, hlídali jste ekonomiku a zbytečné výdaje a nechali svobodně rozhodnou každého z n&aacut e;s???? Já osobně od VOZP utíkat nikam nebudu!! L.K.

 

Vážení,
se zájmem jsem si včera přečetl na  stránkách ministerstva zdravotnictví  materiál,který výrazně napadá praktiky Vojenské zdravotní pojištovny (dále jen VOZP)! Proboha,jak může o morálce kázat někdo,kdo si sám neumí zamést před vlastním prahem??Copak nebylo již dosti těm svatokrádežím na VZP,vytunelovaných projektů IZIP a dalšímu úniku na tomto resortu??Velmi jsem zvažoval tento postup komunikace ale čeho je moc……………….Já jsem totiž již 15 rokem spokojeným klientem pojištovny VOZP,která v rámci svých programů a služeb dává jasně najevo,že ji nejsem tak úplně lhostejný!! Pojištovně přeji mnoho dalších let a nenechte si svou činnost znechutit.
J.H.

 

Vážená  paní/pane,

adresuji právě Vám jako nositeli té největší členské základny svou hrubou výtku na tiskové prohlášení ministerstva zdravotnictví, které se ostře pustilo do otevřeného boje s VOZP!! Nesmí a ani nemůže Vám býti lhostejné, že tito lidé neprávem soudí subjekt, který evidentně dobře hospodaří a jehož služby jsou v této republice na té nejlepší úrovni. Před 2 lety jsem právě těmi zmiňovanými „náboráři“ byl ve vší slušnosti poučen o výhodách a servisu této pojišťovny a jsem rád, že jsem své tehdejší stanovisko neměnit svou tehdejší pojišťovnu z měnil. Dnes patřím mezi velmi spokojené klienty VOZP a není mi lhostejné a nesmí býti ani Vám, že je takto očerňována… Právě proto, že je nejen svým slovním základem ale i bohatou členskou základnou spojována s armádou.

Děkuji V.N.

 

Dobrý den,

chci se jen krátce podělit o svůj názor na zprávu o proplácení náborů na Vojenské zdravotní pojišťovně.

Nechtěli byste podobné kontroly provést i na ostatních pojišťovnách a pak je veřejně zpřístupnit? A třeba všechny ty výsledky pěkně porovnat podle pojišťoven, aby si obyčejní lidé mohli udělat obrázek o tom, jakým způsobem která pojišťovna provádí nábor a za kolik. Vážně si myslíte, že v danou chvíli by to byla VoZP, která by vyčnívala z řady? Takhle se akorát ve špatném světle ocitla jedna z těch lepších pojišťoven, která se ale svými nábory v ničem neliší od kterékoli ostatní.  

 

Lži, pomluvy, žvásty a nehoráznou drzostí lze označit debatu na CT 24 o nekalých praktikách náborování u VOZP a její tríznivé ekonomické situaci……… Je to jen boj o mocenská koryta a můžeme se jen domnívat a poté i přesvědčit, zda zvítězí managerské řízení současného vedení, kterému jde hlavně o spokojenost klientů, nebo zda se tato kvalitní značka na trhu zdravotních pojišťoven vydá do područí lobistických a zájmových skupin!! Nesmíte se otrávit, VOZP je správnou volbou pro mladé i seniory, je to pojišťovna, která si váží svých klientů!!

Zůstanu věrný

M.N.

 

Vážený pane generální řediteli,

protože jsem byla dříve zaměstnankyní v jednom nejmenovaném zdravotnickém zařízení, nedá mi to a musím reagovat na článek, který jsem si tento týden přečetla ve zprávách na webu volny.cz. Asi jako každé zdravotnické zařízení v této zemi bylo i to „naše“ závislé na platbách od zdravotních pojišťoven, jejichž úkolem je mimo jiné právě proplácení poskytované zdravotní péče.

 Pravidelně totiž nastával problém s platbami například od VZP, ale i od jiných zdravotních pojišťoven. Splatnost se nepočítala na dny, ale na měsíce. Tato situace nakonec vyústila v nutnost organizačních změn a nejen já jsem byla z tohoto zařízení propuštěna. Zcela opačné zkušenosti jsme však měli s platbami od vaší, vojenské zdravotní pojišťovny. Myslím si, že férovost a dodržování a plnění svých závazků, je stále velmi ojedinělá a nedoceněná vlastnost, kterou neoplývá příliš subjektů – ať již institucí nebo nás, obyčejných lidí. Proto jsem se rozhodla již za svého působení v  bývalém zaměstnání přejít k vám.

Fascinuje mne, že lidé, kteří sedí v krachujícím molochu (VZP) a radí ministrům této země, si dovolí osočovat jednu z mála opravdu solidních zdravotních pojišťoven, která si vystačí sama a nepotřebuje miliardové finanční injekce ze státního rozpočtu (z našich kapes!).

 Věřím, že se nakonec pravda ukáže!  A.N.

 

Vážená  paní/pane

Nevěřil jsem včera vlastním očím ani uším,když jsem zaslechl lživý komentář náměstka Ministerstva zdravotnictví, který se snažil pošpinit svými ústy VOZP………….. Já jsem sice už téměř důchodového věku, nicméně služby a servis této nemocnice je vysoce nadstartní a oproti jiným zdravotním pojišťovnám jako je třeba VZP,se právě v této zřejmě nejde na ruku různým zájmovým skupinám a lobbistům a proto může být trnem v oku!!!!!!!!?? nebylo už prosím těch ukradených peněz na projektech  IZIP atd víc než dost? Nebo Vám vadí,že má tato pojištovna ve svých řadách tolik bývalých elitních vojáků a hrdinů??Prosím,už přestante svalovat vinu na jiné a zametat tak stopy před vlastními  problémy a koryty. S úctou  J.V.

 

Dobrý den,

chci se jen krátce podělit o svůj názor na zprávu o proplácení náborů na Vojenské zdravotní pojišťovně.

Nechtěli byste podobné kontroly provést i na ostatních pojišťovnách a pak je veřejně zpřístupnit? A třeba všechny ty výsledky pěkně porovnat podle pojišťoven, aby si obyčejní lidé mohli udělat obrázek o tom, jakým způsobem která pojišťovna provádí nábor a za kolik. Vážně si myslíte, že v danou chvíli by to byla VoZP, která by vyčnívala z řady? Takhle se akorát ve špatném světle ocitla jedna z těch lepších pojišťoven, která se ale svými nábory v ničem neliší od kterékoli ostatní.  M.Č., Černošice

 

Vážení,

nenechte dopustit další mocenský boj o ovládnutí další zájmové skupiny o naši VOZP!!! Jsem hrdý na to,že patřím právě mezi pojištěnce této pojištovny a nenechalo mne úplně chlůadným včerejší vyjádření pana Noska v ČT 24,které si ale průměrně rozumný občan této republiky nemůže vyložit jinak,než jen jako boj o křeslo ředitele??Že by se po odvolání primátora Svobody chystalo další odvolání čelního představitele polostátní firmy???Firmy která má dle dostupných informací výborné ekonomické výsledky a velmi progresivní nárůst svých klientō ??? Nedopustte prosím zájmovým skupinám kolem pánů Šnajdra, Fulíka, Beránka a jiných aby se jim to podařilo…..Pak by to byl jasný signál opustit nejen tuto pojišťovnu ale i tuto republiku. O.L.

 

Vážený pane řediteli,

píši Vám na základě včerejší reportáže, kterou jsem shlédla v české televizi. Předmětem této reportáže byla kontrola vaší zdravotní pojišťovny. Musím říct, že jsem z toho co tam bylo uváděno naprosto v šoku. Reaguji zejména proto, že mne vaši zástupci oslovili a byl mi nabídnut přestup k vaší pojišťovně. Já jsem souhlasila, neboť jsem již delší dobu zdravotní pojišťovnu chtěla změnit, vzhledem k tomu v jakém finančním stavu se moje pojišťovna nachází. Zejména mne zaujalo tvrzení vašeho zástupce o tom, že VoZP hospodaří s víceméně vyrovnaným rozpočtem a není v několika milionové nebo dokonce miliardové ztrátě, což jsem si následně ověřila. Líbily se mi také některé příspěvky, které svým pojištěncům poskytujete. Bohužel jsem ale po čase zjistila, že můj ošetřující lékař nemá s vaší pojišťovnou uzavřenou smlouvu. Je pro mne bohužel neúnosné, abych tohoto lékaře měnila a proto jsem chtěla přestup zrušit. Na infolince pro pojištěnce jsem byla přepojena na právní oddělení, kde mi bylo vysvětleno, že podle zákona přihláška nelze vzít zpět. Lze ji zrušit pouze dohodou zdravotních pojišťoven. Po nějaké době mi přišel souhlas VoZP se zpětnou registrací podepsaný přímo p. ředitelem a já jsem mohla zůstat u své stávající pojišťovny – což hodlám v brzké době změnit!

Chtěla jsem Vám proto touto cestou poděkovat za Vaší ochotu a pochopení v mé situaci a zároveň Vám vyjádřit podporu. Rozhodně mohu práci vašeho zástupce, vaší infolinky a nakonec i Vaší osobní pouze pochválit.

 S přátelským pozdravem J.Č.