VoZP slavila spolu s tisíci lidmi Den vítězství v Plzni a Rokycanech

Krásné, slunečné počasí přilákalo v sobotu 7. května tisíce návštěvníků na akce v Plzni a Rokycanech připomínající 71. výročí osvobození Československa od nacistů. Spolu s nimi oslavila Den vítězství také VoZP ČR.

Dopoledne se zástupci plzeňské pobočky VoZP ČR připojili k akci Armády ČR v plzeňském Depu, kde rozdávali propagační materiály. Odpoledne pak „rozbili stánek“ ve Vojenském muzeu v Rokycanech na bývalé demarkační linii. Po slavnostním programu, kdy zazněly hymny všech vítězných mocností a projevy zástupců města a kraje a byly položeny věnce na památku padlých, následovala bojová ukázka „Květen 1945“, defilé vojenské techniky, ukázky hasičských jednotek a výcviku policejních psů. Pro děti byla připravena interaktivní soutěž, přičemž jedno za stanovišť bylo i u stánku VoZP ČR.
Tam si také zájemci mohli nechat změřit krevní tlak a podkožní tuk. Pracovníci pak ochotně odpovídali na otázky ohledně zdravotního pojištění či příspěvků z fondu prevence.
Dětem se zase líbily vědomostní kvízy zaměřené na první pomoc a péči o zuby. Odměnou za úspěšné vyplnění testu byly zubní kartáčky a pasty, vitamíny a minutky pro měření správné doby čištění zubů.
Zájem byl také o prohlídky všech vnitřních i vnějších expozic muzea, podle odhadu pořadatelů se akce zúčastnilo několik tisíc návštěvníků.

Foto z akce - Plzeň:

Foto z akce - Rokycany: