8583_8581_8577_7085_3609-prevence-cviceni-a-regenerace-cithumb

 Cvičení a regenerace – dospělí

Výše příspěvku: max. 500 Kč jednou v roce.

Komu a na co: pojištěncům od 18 let na pohybové a regenerační aktivity (vč. cvičení rodičů s dětmi – příspěvek je v tomto případě určen pouze pro dítě), jako jsou: organizovaná základní tělesná výchova, základní atletická příprava, hasičský sport, jóga, fitness, aerobic, spinning, zumba, bodybuilding, bodyforming, rehabilitační cvičení, hipoterapie, instruktáž nordic walking, pilates, kalanetika, sauna, solná jeskyně, masáže sportovní, rehabilitační nebo vodní, lymfodrenáž, moderní gymnastika, parkour s odborným vedením či dohledem (nikoli volný trénink za poplatek), mažoretky, cheerleading (roztleskávačky), orientální tanec, fit dance, flamenco, pole dance, street dance, dechová cvičení, oxygenoterapie, laserová terapie (pouze rehabilitační, nikoli estetická ani operace), terapie rázovou vlnou, zábalové koupele, čokoládové nebo bahenní zábaly, core trénink, tabata cvičení a na aktivity obdobného kondičního a preventivního charakteru.

Příspěvek není určen na týmové, míčové, zimní, bojové, jezdecké, vodácké, motoristické, kontaktní ani extrémní sporty nebo aktivity se zvýšenou pravděpodobností úrazu (např.: fotbal, florbal, hokej, rugby, tenis, stolní tenis, badminton, squash, volejbal, házená, basketbal, skoky na trampolíně, lyžování, bruslení – lední i na kolečkových bruslích, skateboarding, snowboarding, kiting, kanoistika, vodní slalom, rafting, veslování, lezectví, horolezectví, vzpírání, zápas, box, MMA, karate, judo, kung fu, aikido, taekwondo, džiu-džitsu, kendo, capoeira, potápění, freediving, freeriding apod.) ani na balet, kurzy společenského tance, solárium, bowling, šipky, kulečník, šachy nebo na on-line kurzy pohybových aktivit.

Co je třeba předložit:

  • Pokud žádost podáváte osobně nebo poštou, stáhněte si formulář ZDE a přiložte originál dokladu o úhradě, z něhož je zřejmý druh zaplacené aktivity.
  • Pokud žádost podáváte on-line přes mobilní aplikaci Zdraví na klik, přikládáte kopii dokladu o úhradě, z něhož je zřejmý druh zaplacené aktivity. Doklad o úhradě musí být označen slovy UPLATNĚNO U VoZP a podpisem žadatele. Aplikace umožní doklad vyfotit a sama fotografii převede do PDF.
  • Pokud žádost podáváte on-line přes webový Klientský portál VoZP, přiložte kopii dokladu o úhradě, z něhož je zřejmý druh zaplacené aktivity, a to ve formátu PDF. Doklad o úhradě musí být před ofocením/naskenováním označen slovy UPLATNĚNO U VoZP a podpisem žadatele. Pro převod fotografie do PDF můžete využít některou z volně dostupných skenovacích mobilních aplikací.