IMG-0357

Moderní doba si žádá moderní a kvalitní jídlo. Proto je tu Pastee.

Technologický pokrok převrací náš život vzhůru nohama, to už bereme jako samozřejmost. Změny v ostatních oblastech života pak nevnímáme tak intenzívně. Ale to neznamená, že nejsou, třeba v jídle. Většinou se snažíme (a měli bychom) dodržovat zdravý životní způsob s dostatkem pohybu a kvalitním jídlem. A tam je asi největší kámen úrazu. Jednak dobrat se k tomu, co je opravdu kvalitní, to často není jednoduché. A když to víme, nemáme tolik času, abychom si mohli řádné jídlo připravit. Řešení existuje, můžeme si dát Pastee. Kdykoliv a kdekoliv.

Co je Pastee?

Jednoduše řečeno je Pastee zdravé, vyvážené, praktické jídlo ve formě pasty, které perfektně zasytí, ale nezatíží. Pastee získalo označení Fér potravina, neboť splňuje všechna kritéria, např. vysoký podíl základních složek (bílkoviny, vláknina, Omega 3MK), potravina bez zbytečné chemie, nepoužívá umělé aroma ani palmový a palmojádrový tuk.

Zdravé znamená zdraví prospěšné

Bílkoviny jsou základními stavebními kameny organismu, a proto má Pastee vysoký obsah živočišných bílkovin. V jednom sáčku jich je 23 g (to odpovídá 100 g libového hovězího steaku), což je ideální jak pro hubnutí, tak nabírání aktivní hmoty.

Omega 3 mastné kyseliny mají protizánětlivé účinky, udržují nízké hladiny krevních lipidů, podporují funkci mozku. Jsou nenahraditelným pomocníkem v prevenci stále více se vyskytujících civilizačních onemocnění jako je cukrovka, rakovina, alergie aj. Mezi nejvýznamnější kyseliny patří: ALA – 18:3 (n-3) – α-linolenová. Proto v 1 sáčku Pastee je 1.250 mg rostlinné (ALA), což je přes 60% doporučené denní dávky.

Vláknina představuje zcela nebo částečně nestravitelné zbytky potravy. Zpomaluje vyprazdňování žaludku, zvětšuje objem stravy, ale nezvyšuje energetickou hodnotu, což je vhodné zejména při redukci tělesné hmotnosti. Dalším příznivým účinkem je snížení hladiny „zlého” cholesterolu v krvi. Funguje tedy jako prevence kardiovaskulárních chorob (aterosklerózy, infarktu). Vlákninu najdeme v ovoci, zelenině, obilovinách a luštěninách. Doporučená dávka vlákniny je 30 g za den. V jednom sáčku Pastee je přes 7g vlákniny, což odpovídá zhruba 3 zeleným paprikám, jednomu velkému jablku, nebo 100 g ovesných vloček.

 

Pastee bez přidaného cukru a lepku, i bez konzervantů a barviv

S cukrem je to složité. Bez něho to nejde, je zdrojem energie zejména pro mozkové buňky. Je však zcela zbytečné a škodlivé cukr v jakékoli podobě do potravin přidávat. Vzhledem k nadbytku cukru obecně je dokonce vhodné hledat potraviny se sníženým obsahem cukru, což je 5 g cukrů na 100 g výrobku. Nutriční pasty Pastee jsou bez přidaného cukru, a dokonce i ten přirozeně se vyskytující je omezen jen na 6 g na celý sáček (120 g).

Lepek patří do stravy lidí od nepaměti. V současné době však konzumujeme více potravin, které jsme dříve nejedli, a tím zvyšujeme jeho příjem. Nadměrná konzumace lepku může způsobovat zažívací obtíže, které se nakonec mohou přehoupnout až na intoleranci nebo alergii. A pak jsou tu lidé, trpící autoimunitním onemocněním celiakií, kteří nesmějí lepek vůbec. Na výrobu Pastee se používají jen bezlepkové mouky.
Sečteno a podtrženo je Pastee skvělou, zdravou a bezpečnou volbou pro všechny, kteří chtějí žít aktivně a jíst zdravě. A protože zdravé nemusí znamenat méně dobré nebo pořád stejné, je Pastee k mání v pěti zajímavých příchutích: limetko-citrónový koláč, jablko-skořicový koláč, hruška/vanilka, višeň/kakao a rybíz. Nejlepší zpráva nakonec – členové BenefitKlubu Vojenské zdravotní pojišťovny mají na Pastee slevu 20 %.