• Pojištěnci
  • Plátci
  • Poskytovatelé
  • Kontakty
O VoZP
Pojištěnci
Poskytovatelé

Výše příspěvku: max. 500 Kč jednou v roce

Komu a na co?

Pojištěncům od 18 let na pravidelné pohybové aktivity, jako jsou: kondiční cvičení, core trénink, fitness, aerobic, spinning, tabata, bodybuilding, bodyforming, hasičský sport, jóga, pilates, tai-či, kalanetika, zumba, mažoretky, cheerleading (roztleskávačky), balet, orientální tanec, fit dance, flamenco, pole dance, street dance, veslování, rychlostní kanoistika, kurz nordic walking, atletika, gymnastika, běžecké lyžování, golf, rehabilitační cvičení, hipoterapie a na aktivity obdobného charakteru.

Příspěvek lze čerpat na permanentky, kurzovné, poplatky za členství v oddíle či klubu, nikoli však jednorázové vstupy, jednorázové startovné ani na úhrady formou benefitních či zaměstnaneckých karet. Permanentka může být případně nahrazena nejméně deseti jednorázovými vstupenkami zakoupenými v rámci celistvého období max. 90 dnů v rámci kalendářního roku.

Příspěvek pro dospělé nelze čerpat na plavání (viz samostatný příspěvek), týmové, míčové, bojové, jezdecké, motoristické, kontaktní ani extrémní sporty nebo aktivity se zvýšenou pravděpodobností úrazu (např.: fotbal, florbal, hokej, rugby, tenis, stolní tenis, badminton, squash, volejbal, házená, basketbal, skoky na trampolíně, sjezdové lyžování, bruslení – lední i na kolečkových bruslích, snowboarding, skoky na lyžích, skeleton, skialpinismus, skiboby, skikros, sportovní boby a saně v koridorech, bruslení – lední ani na kolečkových bruslích, skateboarding, kiting, bungee-jumping, kanoistika na divoké vodě, rafting, lezectví, horolezectví, skálolezectví, vysokohorská turistika a ferraty, slézání ledových a vodních vodopádů, speleologie, kaskadérství, paragliding, parašutismus, vzpírání, zápas, box, MMA, karate, judo, kung fu, aikido, taekwondo, džiu-džitsu, kendo, capoeira, potápění, freediving, freeriding apod.) ani na kurzy společenského tance, solárium, bowling, šipky, kulečník, šachy nebo na on-line kurzy pohybových aktivit. Příspěvek rovněž nelze čerpat na regenerační aktivity (sauna, masáže, solná jeskyně, zábaly, laserová terapie, lymfodrenáž, terapie rázovou vlnou, akupunktura, akupresura, kryokomora apod).

Co je potřeba předložit?

  • Pokud žádost podáváte on-line přes webový Klientský portál VoZP nebo mobilní aplikaci Zdraví na klik, přiložte kopii dokladu o úhradě, z něhož je zřejmý druh zaplacené aktivity, a to ve formátu PDF, JPG, PNG nebo TIFF (mobilní aplikace umožní doklad vyfotit a sama fotografii převede do PDF). Akceptovat lze rovněž doklady o úhradě minimálně 10 jednorázových vstupenek (např. do fitness centra) s různými daty z celistvého období max. 90 dnů v jednom roce.

  • Pokud žádost podáváte osobně nebo poštou, stáhněte si formulář a přiložte originál dokladu o úhradě, z něhož je zřejmý druh zaplacené aktivity