Tiskové zprávy VoZP ČR

VoZP je generálním partnerem kajakáře Josefa Dostála

V Račicích 15. 8. 2017

 

Kajakář Josef Dostál získal před mistrovstvím světa nového generálního partnera: Vojenskou zdravotní pojišťovnu

Přímo na molu závodního kanálu v Račicích se včera odpoledne sešli dva Josefové, aby uzavřeli spojenectví. Josef Diessl za Vojenskou zdravotní pojišťovnu podepsal smlouvu o spolupráci s kajakářem Josefem Dostálem. VoZP se tím stala generálním partnerem dvojnásobného mistra světa z roku 2014 a trojnásobného olympijského medailisty. Současně převzal Josef Dostál symbolický patronát nad programy zdravotní prevence VoZP.

„Je nám ctí, že můžeme podpořit našeho váženého pojištěnce Josefa Dostála v jeho sportovní kariéře. Současně nám jde o to, abychom prostřednictvím známé tváře sportu obrátili pozornost veřejnosti ke zdravotní prevenci, která je u nás navzdory opakovaným výzvám lékařských kapacit pořád podceňovaná. Jsem moc rád, že právě Josef Dostál s tím Vojenské zdravotní pojišťovně pomůže. Kdo jiný se k tomu hodí víc než tento veleúspěšný sportovec a sympatický mladý muž,“ vysvětlil hlavní účel spolupráce generální ředitel VoZP Josef Diessl.

Mistrovství světa v rychlostní kanoistice začíná na kanále v Račicích už za osm dní. Kajakář Josef Dostál, největší česká medailová naděje, zde ladí formu. K podpisu smlouvy s VoZP přišel přímo z odpoledního tréninku. S typickým úsměvem, vtipkující a svěží, jako by právě nevrcholily měsíce tvrdých příprav na vrcholnou akci sezóny.

„Když mě moje zdravotní pojišťovna oslovila s touto nabídkou, dlouho jsem neváhal. Rád budu vzorem aktivního životního stylu, jehož zásadní součástí je pohyb, a to nejlépe v přírodě. Jelikož většinu roku trávím tréninkem a závoděním na vodě a volný čas nejraději s prutem na rybách, tak k tomu snad budu ten správný člověk. Koneckonců to zapadá i do mého přístupu k životu, který razím pod značkou DostalStyle,“ řekl Josef Dostál.

Spojenectví VoZP a Josefa Dostála přímo navazuje na dohodu o spolupráci s Armádním sportovním centrem Dukla, kterou Vojenská zdravotní pojišťovna uzavřela letos na jaře. Josef Dostál je nejen členem Dukly, ale také držitelem ocenění Armádní sportovec roku 2016, takže na něj logicky padla volba, když VoZP hledala patrony pro své zdravotní programy.

„Josefu Dostálovi chci nyní především popřát, aby úspěšně splnil svůj ­– jak sám říká – skromný cíl pro nadcházející mistrovství, tedy dvě zlaté medaile,“ uzavřel Josef Diessl.

Fotogalerie zde.

TISKOVÁ ZPRÁVA z 15. března 2017

Nový generální ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny ČR Ing. Josef Diessl se 15. března 2017 ujal své funkce, do které ho Správní rada jmenovala na základě úspěšně absolvovaného výběrového řízení. Pátá největší zdravotní pojišťovna, která pečuje o více než 700 tisíc klientů, má tak po osmi letech nového ředitele.

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze má za sebou dlouholetou praxi ve vysokých manažerských vedoucích pozicích. Velkou část své profesní kariéry působil Ing. Josef Diessl v oblasti zdravotnictví, např. v pozici ředitele Vysokomýtské nemocnice nebo ve vedení společnosti Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

Téměř deset let vedl pobočku Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR v Hradci Králové.

Dle výběrové komise prokázal ing. Josef Diessl nejlepší předpoklady pro vedení VoZP ČR ze všech kandidátů, kteří se do otevřeného výběrového řízení přihlásili.

“Vysoce prestižní pozice generálního ředitele Vojenské zdravotní pojišťovny je pro mne dosavadním vrcholem mé profesní kariéry a jsem připraven v ní maximálně uplatnit znalost problematiky veřejného zdravotního pojištění a detailní znalost prostředí včetně kritických míst v současném postavení poskytovatelů zdravotní péče,” řekl Josef Diessl, nastupující generální ředitel VoZP.

Tisková zpráva - očkování proti žloutence (29.7.2016)

Vojenská zdravotní pojišťovna zareagovala jako první a zatím jediná na šířící se epidemii žloutenky typu A na jihu Moravy.

Rozhodla se pro své pojištěnce v postižené oblasti zvednout příspěvek na očkování proti tomuto typu žloutenky a uhradit tak celou cenu vakcíny, která se pohybuje kolem 1300 Kč. Stejnou službu nabídla VoZP ČR také Armádě ČR, zejména vojákům, kteří operují v dané oblasti. Není to poprvé, kdy VoZP ČR zareagovala na aktuální situaci a poskytla svým pojištěncům a členům AČR nadstandardní preventivní péči.

» Formulář zde.

  • Archiv tiskových zpráv zde.