8617_8563_7107-3618-prevence-pece-o-miminko-cithumb

 Péče o miminko

Výše příspěvku: max. 1500 Kč

Komu a na co: jednorázově každému dítěti od narození do šesti měsíců na následující produkty podle výběru zákonného zástupce:

  • pomůcky ke kojení a krmení dětí: kojící kloboučky, kojící polštářek, odsávačka mateřského mléka, speciální podprsenky a vložky do nich, speciální kojící tílka, ohřívačka, sterilizátor, kojenecké lahve, nádoby na uchovávání mateřského mléka, formovače a chrániče bradavek;
  • monitor dechu miminka (vč. půjčovného);
  • pomůcky k péči o novorozence a kojence: teploměr, elektronická chůvička, polohovací polštář, váha, odsávačka hlenů.

Pozn.: žádost o příspěvek předkládá zákonný zástupce na jméno a rodné číslo dítěte; produkty lze kombinovat, avšak doklady o úhradě je nutné přiložit pohromadě k jedné žádosti.

Co je třeba předložit:

  • Pokud žádost podáváte osobně nebo poštou, stáhněte si formulář ZDE a přiložte originály dokladu nebo dokladů o úhradě (při nákupu v kamenné prodejně), doklady se vracejí na vyžádání. Je-li zboží nakoupeno v e-shopu, pak je třeba přiložit doklad o úhradě (zpravidla kopii faktury) s identifikačními údaji zákonného zástupce, který žádá za dítě o příspěvek.
  • Pokud žádost podáváte on-line přes mobilní aplikaci Zdraví na klik, přikládáte kopie dokladu nebo dokladů o úhradě, které musí být označeny slovy UPLATNĚNO U VoZP a podpisem žadatele. Aplikace umožní doklad vyfotit a sama fotografii převede do PDF.
  • Pokud žádost podáváte on-line přes webový Klientský portál VoZP, přiložte kopii dokladu nebo dokladů o úhradě ve formátu PDF, které musí být před ofocením/naskenováním označeny slovy UPLATNĚNO U VoZP a podpisem žadatele. Pro převod fotografie do PDF můžete využít některou z volně dostupných skenovacích mobilních aplikací.

Upozornění: Doklady o úhradě mohou být datovány až čtyři měsíce před narozením dítěte. Pro dítě narozené v prvních měsících kalendářního roku tedy lze uplatnit i doklad z konce roku předchozího. Požádat o příspěvek lze nejpozději do šesti měsíců od narození dítěte, přičemž na každé dítě lze tento příspěvek čerpat pouze jednou.