• Pojištěnci
  • Plátci
  • Poskytovatelé
  • Kontakty
O VoZP
Pojištěnci
Poskytovatelé

Podcasty s VoZP

Naším hlavním posláním je péče o zdraví našich pojištěnců. Proto jsme připravili podcast Život je boj, který bude přinášet rozhovory s lékaři, sportovci, odborníky a dalšími zajímavými hosty. Věříme, že vám přinese zajímavé tipy pro péči o zdraví i motivaci ke zdravému životnímu stylu.

Život je boj: Celý život na nohou!

Věnujeme se svému zevnějšku, staráme se o vlasy, pleť, pěstíme si ruce i nehty. Je ale překvapivé, jak malou péči mnozí z nás věnujeme nohám, které nás nosí celý život. Přitom i malý problém na nohou dokáže při jeho zanedbání ovlivnit negativně stav celého našeho těla. Jedním z nejrespektovanější odborníků na podologii, tedy péči o nohy, je Jaroslav Fešar. Byl hostem dalšího dílu podcast Život je boj.

Život je boj: Jsme opravdu to, co jíme?

Naučíme se někdy jíst do polosyta a pít do polopita? Proč přibývá stále rychleji obézních dětí a jaká je cesta ke zdravímu životnímu stylu? Povídání s ostravskou lékařkou Šárkou Andělovou, která se již déle než třicet let zabývá nutričním poradenstvím a poskytuje poradenství v rámci projektu STOB.

Život je boj: Osobní příběh paralympionika Jiřího Ježka

Příběh Jiřího Ježka je mimořádný nejen proto, co dokázal jako hendikepovaný cyklista na olympiádách a mistrovstvích světa. Zaujme také tím, jak se tato výjimečná osobnost porvala s dalšími překážkami na své cestě a jak inspiruje zdravé i hendikepované sportovce i dnes, po skončení profesionální kariéry. Jiří Ježek znovu a znovu dokazuje, že má smysl na sobě neustále pracovat a nebát se dalších výzev...

Život je boj: Příběh válečného veterána Lukáše Hirky

Poslechněte si příběh Lukáše Hirky, válečného veterána zraněného na misi v Afganistánu. Více než rok ležel ve vigilním kómatu a dodnes žije se střepinami v hlavě. I přesto se nyní dokáže postavit na nohy. Jak se vyrovnal se svým těžkým zraněním a co mu dává sílu do dalšího aktivního života?