• Pojištěnci
  • Plátci
  • Poskytovatelé
  • Kontakty
O VoZP
Pojištěnci
Poskytovatelé

Atletičtí nadšenci opět zaplní stadiony

Na akci zvou i Barbora Špotáková a Pavel Maslák

Na začátku června se v rámci projektu Atleti spolu – Den s českou atletikou otevřou brány atletických stadionů po celé ČR pro aktivní sportovce i všechny příznivce královny sportu bez rozdílu věku. Cílem projektu je dostat nejen děti zpět k atletice a pravidelnému pohybu.

Na atletické stadiony se (konečně) vrací sportování a radost z pohybu. Ve středu 2. června na nich proběhnou sportovní happeningy doprovázené workshopy, hrami, autogramiádami a dalšími zábavnými aktivitami. Děti budou mít možnost vyzkoušet si jednotlivé atletické disciplíny a dozvědí se něco o historii a pravidlech atletiky. Český atletický svaz chce i tímto projektem zajistit maximální podporu a pomoc oddílům a klubům v restartu atletiky a návratu k běžné aktivitě na stadionech.

Světoví atleti patrony projektu
Patrony projektu jsou světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská šampionka v hodu oštěpem Barbora Špotáková, trojnásobný halový mistr světa i Evropy na 400 metrů Pavel Maslák a halový mistr ve vrhu koulí Tomáš Staněk.

 „Těším se na tento atletický svátek. Jsem ráda, že budou atleti mít opět svůj den. Děti se konečně vrátí ke sportu a brzy snad i k závodění. To je nesmírně důležité. Věřím v sounáležitost atletické rodiny a že ukážeme, že jsme jeden tým a držíme spolu, od reprezentantů až po malé děti,“ vzkazuje Barbora Špotáková.

 Ve stejný den se bude konat také atletický mítink s největšími hvězdami české atletiky. Těšit se můžeme i na Virtuální atletický závod, který je určen všem příznivcům běhu a atletiky. Jeho patronkou se stala maratónkyně pražské Dukly Marcela Joglová (rozhovor s ní si budete moci přečíst ve Zpravodaji VoZP 1/2021).  

Projekt Atleti spolu volně navazuje na úspěšný loňský restart závodní atletiky pod názvem Spolu na startu. Toho se zúčastnilo v jeden den více než 17 000 atletů na 173 stadionech.

„Ve Vojenské zdravotní pojišťovně jsme si vědomi, že co nejrychlejší znovunastartování pohybových aktivit bude jedním z důležitých faktorů uzdravování celé naší společnosti po covidové krizi. Proto rádi tlumočíme pozvání nejširší veřejnosti k účasti na projektu Atleti spolu – Den s českou atletikou od skvělých sportovců a zároveň našich vážených pojištěnců Barbory Špotákové a Pavla Masláka,“ dodává Jan Mates, vedoucí oddělení marketingu VoZP.

Všechny aktivity proběhnou za dodržení aktuálních vládních opatření.

Foto: Ivana Roháčková