• Pojištěnci
  • Plátci
  • Poskytovatelé
  • Kontakty
O VoZP
Pojištěnci
Poskytovatelé

Přes webový Klientský portál VoZP můžete se svojí zdravotní pojišťovnou téměř vše vyřídit on-line z pohodlí domova. Navíc v něm vidíte podrobné údaje o své zdravotní péči a jejích cenách. Právě proto je však nutná spolehlivá autorizace uživatele, což je bez osobní návštěvy pobočky poměrně zdlouhavý proces.

Nově je vše mnohem jednodušší. Na vstupní vstupní stránce do Klientského portálu se přes tlačítko „Přihlásit pomocí bankovní identity“ můžete jednoduše přihlásit do Klientského portálu.

Bank ID Klientský portál VoZP

Odpadne tak nutnost se do portálu registrovat, totožnost uživatele bude při každém přihlášení digitálně ověřena přes jeho elektronické bankovnictví.

Co je BankID?
Jde o nejjednodušší způsob digitálního ověření totožnosti pro přihlášení k on-line službám, poskytovaných zejména úřady, ale i soukromými firmami. Výhodou je, že není nutné se registrovat u každé instituce zvlášť a pamatovat si přihlašovací údaje. Jednoduše se pokaždé přihlásíte úplně stejně jako do elektronického bankovnictví. K tomu, abyste mohli bankovní identitu začít používat, většinou stačí mít on-line bankovnictví. Někdy je potřeba BankID u své banky aktivovat.

Službu BankID mohou v současnosti využívat klienti České spořitelny, Komerční banky, ČSOB, Moneta Money Bank, Air Bank, Raiffeisenbank a ve druhé polovině roku 2022 se plánují připojit také mBank a UniCredit Bank.