• Pojištěnci
  • Plátci
  • Poskytovatelé
  • Kontakty
O VoZP
Pojištěnci
Poskytovatelé

Nejlepší preventivní programy má VoZP

29. 11. 2017

Nezávislí odborníci vyhodnotili naši preventivní péči jako nejkvalitnější ze všech sedmi zdravotních pojišťoven

Dostupnost pro každého pojištěnce a pestrý výběr příspěvků na očkování, pohybové aktivity, preventivní vyšetření nebo na podporu nastávajících maminek ­– tyto charakteristiky přesvědčily nezávislou porotu v projektu Zdravotní pojišťovna roku o špičkové kvalitě preventivní péče Vojenské zdravotní pojišťovny. Její programy zdravotní prevence pro rok 2017 získaly absolutní prvenství. 

Generální ředitel VoZP Josef Diessl v úterý převzal od organizátorů ocenění za první místo. „Preventivní péči považuji za jednu z našich zásadních priorit, i proto mám z tohoto vítězství radost. Beru je jako potvrzení toho, že v oblasti prevence jdeme správnou cestou,“ uvedl Josef Diessl. 

Odborná porota nominované programy prevence hodnotila na základě jejich užitečnosti a efektu na konkrétní skupiny pojištěnců. Zdravotní pojišťovny nominovaly své programy a organizátor je pro hodnotitele anonymizoval, aby nebylo zřejmé, ze které pojišťovny daná nominace pochází.

„Kvalitní prevence má samozřejmě i velmi významný ekonomický efekt. Zlaté zdravotnické pravidlo říká, že každá koruna investovaná do prevence se stonásobně vrátí v úsporách za zdravotní péči, která nikdy nebude muset být poskytnuta,“ dodal ředitel VoZP. Ocenění od nezávislých odborníků považuje také za závazek do budoucna: „Už nyní mohu slíbit, že v roce 2018 budou naše preventivní programy přehlednější a pro naše klienty ještě atraktivnější.“

Vítězné preventivní programy najdete zde.