• Pojištěnci
  • Plátci
  • Poskytovatelé
  • Kontakty
O VoZP
Pojištěnci
Poskytovatelé

Restartu atletiky se na sportovištích po celé ČR zúčastnilo přes 21 tisíc lidí

Den s českou atletikou ATLETI SPOLU byl restartem hromadného sportování všech věkových kategorií po rozvolnění pandemických omezení. Podle atletického svazu, který společnou akci určenou především pro nejmenší zorganizoval, se do projektu zapojilo více než 250 klubů a oddílů a přes 21 000 sportovců.  

Projekt Atleti spolu odstartoval ve středu 2. června. Volně navázal na úspěšný loňský restart závodní atletiky, jenž se uskutečnil pod názvem Spolu na startu a zúčastnilo se ho v jeden den více než 17 000 atletů na 173 stadionech. I tentokrát se na všech stadionech a dalších sportovištích v Česku otevřely dveře všem příznivcům atletiky. Stadiony nepatřily jen dětem, ale také jejich rodičům a všem, kteří mají rádi královnu sportu.

Hlavním cílem projektu bylo dostat nejen děti zpět k atletice a pravidelnému pohybu.  Připraveny byly doprovodné programy v podobě atletických workshopů, her, autogramiád a dalších zábavných činnosti. Děti mají možnost si vyzkoušet jednotlivé atletické disciplíny a dozvědí se něco o historii a pravidlech atletiky.

Patrony projektu se stali světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská šampionka v hodu oštěpem Barbora Špotáková, maratonkyně Marcela Joglová, trojnásobný halový mistr světa i Evropy v běhu na 400 metrů Pavel Maslák a halový mistr Evropy ve vrhu koulí Tomáš Staněk.

„Není na co čekat, musíme do toho skočit rovnýma nohama. Jsem ráda, že jsme všichni mohli sportovat ve stejnou dobu. Přijde mi úžasné, že se celé akce zúčastnilo více než jednadvacet tisíc lidí,“ líčila potěšeně patronka Bára Špotáková, která ten den na závodech v Plzni poprvé letos přehodila oštěpem šedesátimetrovou hranici.

Sprintera Pavla Masláka příjemně překvapil zájem oddílů o zapojení do akce: „Abych se přiznal, ani jsem netušil, že v Česku tolik atletických klubů funguje. To je úžasné vzhledem k tomu, jak malá země jsme. Je radost vědět, že děti mají po takové pauze chuť do sportování a nechtějí jen polehávat na gauči u televize.“  

        

Foto: Iva Roháčková