• Pojištěnci
  • Plátci
  • Poskytovatelé
  • Kontakty
O VoZP
Pojištěnci
Poskytovatelé

TISKOVÁ ZPRÁVA

16. 3. 2017

Nový generální ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny ČR Ing. Josef Diessl se 15. března 2017 ujal své funkce, do které ho Správní rada jmenovala na základě úspěšně absolvovaného výběrového řízení. Pátá největší zdravotní pojišťovna, která pečuje o více než 700 tisíc klientů, má tak po osmi letech nového ředitele.

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze má za sebou dlouholetou praxi ve vysokých manažerských vedoucích pozicích. Velkou část své profesní kariéry působil Ing. Josef Diessl v oblasti zdravotnictví, např. v pozici ředitele Vysokomýtské nemocnice nebo ve vedení společnosti Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

Téměř deset let vedl pobočku Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR v Hradci Králové.

Dle výběrové komise prokázal ing. Josef Diessl nejlepší předpoklady pro vedení VoZP ČR ze všech kandidátů, kteří se do otevřeného výběrového řízení přihlásili.

Vysoce prestižní pozice generálního ředitele Vojenské zdravotní pojišťovny je pro mne dosavadním vrcholem mé profesní kariéry a jsem připraven v ní maximálně uplatnit znalost problematiky veřejného zdravotního pojištění a detailní znalost prostředí včetně kritických míst v současném postavení poskytovatelů zdravotní péče,” řekl Josef Diessl, nastupující generální ředitel VoZP.