• Pojištěnci
  • Plátci
  • Poskytovatelé
  • Kontakty
O VoZP
Pojištěnci
Poskytovatelé

VoZP je generálním partnerem kajakáře Josefa Dostála

15. 8. 2017

Kajakář Josef Dostál získal před mistrovstvím světa nového generálního partnera: Vojenskou zdravotní pojišťovnu

Přímo na molu závodního kanálu v Račicích se včera odpoledne sešli dva Josefové, aby uzavřeli spojenectví. Josef Diessl za Vojenskou zdravotní pojišťovnu podepsal smlouvu o spolupráci s kajakářem Josefem Dostálem. VoZP se tím stala generálním partnerem dvojnásobného mistra světa z roku 2014 a trojnásobného olympijského medailisty. Současně převzal Josef Dostál symbolický patronát nad programy zdravotní prevence VoZP.

„Je nám ctí, že můžeme podpořit našeho váženého pojištěnce Josefa Dostála v jeho sportovní kariéře. Současně nám jde o to, abychom prostřednictvím známé tváře sportu obrátili pozornost veřejnosti ke zdravotní prevenci, která je u nás navzdory opakovaným výzvám lékařských kapacit pořád podceňovaná. Jsem moc rád, že právě Josef Dostál s tím Vojenské zdravotní pojišťovně pomůže. Kdo jiný se k tomu hodí víc než tento veleúspěšný sportovec a sympatický mladý muž,“ vysvětlil hlavní účel spolupráce generální ředitel VoZP Josef Diessl.

Mistrovství světa v rychlostní kanoistice začíná na kanále v Račicích už za osm dní. Kajakář Josef Dostál, největší česká medailová naděje, zde ladí formu. K podpisu smlouvy s VoZP přišel přímo z odpoledního tréninku. S typickým úsměvem, vtipkující a svěží, jako by právě nevrcholily měsíce tvrdých příprav na vrcholnou akci sezóny.

„Když mě moje zdravotní pojišťovna oslovila s touto nabídkou, dlouho jsem neváhal. Rád budu vzorem aktivního životního stylu, jehož zásadní součástí je pohyb, a to nejlépe v přírodě. Jelikož většinu roku trávím tréninkem a závoděním na vodě a volný čas nejraději s prutem na rybách, tak k tomu snad budu ten správný člověk. Koneckonců to zapadá i do mého přístupu k životu, který razím pod značkou DostalStyle,“ řekl Josef Dostál.

Spojenectví VoZP a Josefa Dostála přímo navazuje na dohodu o spolupráci s Armádním sportovním centrem Dukla, kterou Vojenská zdravotní pojišťovna uzavřela letos na jaře. Josef Dostál je nejen členem Dukly, ale také držitelem ocenění Armádní sportovec roku 2016, takže na něj logicky padla volba, když VoZP hledala patrony pro své zdravotní programy.

„Josefu Dostálovi chci nyní především popřát, aby úspěšně splnil svůj ­– jak sám říká – skromný cíl pro nadcházející mistrovství, tedy dvě zlaté medaile,“ uzavřel Josef Diessl.

V Račicích 15. 8. 2017

Foto VoZP ČR: