• Pojištěnci
  • Plátci
  • Poskytovatelé
  • Kontakty
O VoZP
Pojištěnci
Poskytovatelé

Vážení klienti,

v těchto dnech odesíláme těm z vás, kteří v minulém čtvrtletí překročili tzv. ochranný limit u doplatků za léky, přeplatky nad tento limit. Jako vždy odesíláme přeplatky na bankovní účet, případně – pokud jej od vás nemáme nahlášený – složenkou na adresu. Podle zákona se odesílají pouze přeplatky od 200 Kč výše, nižší částky se započítají do dalšího období.

Pozor, průvodní dopis s vyúčtováním přeplatků vám z důvodu velké administrativní náročnosti budeme napříště posílat poštou již pouze jednou ročně s vyúčtováním za všechna čtyři čtvrtletí kalendářního roku pohromadě, tedy nikoli za každý kvartál zvlášť. Pokud chcete mít průběžně přehled o tom, které léky na recept na vás byly vykázány, kolik jste za ně uhradili na doplatcích a kolik vám VoZP vrátila na případných přeplatcích nad ochranný limit, zaregistrujte se do Klientského portálu VoZP. Všechny tyto informace tam najdete v sekci Přehledy – Osobní účet/výpis péče.

Zaregistrovat se do Klientského portálu můžete i bez návštěvy našeho kontaktního místa, k ověření totožnosti lze využít např. Bankovní identitu. Podrobný návod k registraci do Klientského portálu najdete ZDE.