• Pojištěnci
  • Plátci
  • Poskytovatelé
  • Kontakty
O VoZP
Pojištěnci
Poskytovatelé

VoZP se prezentovala mezi tanky, kanóny a dělostřeleckou technikou

Oblohou nad Vojenským technickým muzeem v Lešanech prolétají stihačky Jas 39 Gripen. „Uniformovaní“ muži, kluci i malé slečny stojí v pozoru při tónech naší státní hymny. To je,  filmově řečeno, úvodní scéna Zahájení 22. sezony VTM v Lešanech v sobotu 27. 5. 2017. Milovníky vojenské historie a techniky čeká prohlídka nejnovějších přírůstků muzea, nízký průlet stíhaček a připomenutí útoku československých legionářů na Rakousko-uherské zákopy v bitvě u Zborova před 100 lety.  Na deset tisíc návštěvníků si prohlíží zbraně první i druhé světové války, tatínkové fotí, děti dobývají obrněné vozy a tanky, obdivují expozice a rozmlouvají s nadšenci klubů vojenské historie.

Celý den to ve vojenském muzeu duní, vybuchuje a rachotí. V aréně projíždějí bojové vozy, kanóny, tatrovky. Prašný prostor kropí hasičské vozy. Ti, kteří neholdují technice vojenské, si mohou prohlédnout autobusové a automobilové veterány.

Statické ukázky, vojenské tábory a prezentace partnerů jsou vítaným okamžikem pro krátký odpočinek v horkém dni. Návštěvníky stanu VoZP přitahuje fotostěna s gripenem, u níž se malí i velcí mohou stát alespoň na chvilku piloty bojové stíhačky. Kolegové z pražské pobočky prezentují návštěvníkům stánku VoZP benefity a zejména preventivní programy. Neúnavně odpovídají stovkám návštěvníků jejich dotazy, především k programu Zdravá rodina, Maminka a k výhodám Věrnostního klubu.

Další akcí, na které se bude Vojenská zdravotní pojišťovna ČR prezentovat, jsou ve dnech 2. – 4. 6. již 104. Primátorky v Praze na Vltavě. Milovníci vojenské techniky se pak mohou těšit na Den pozemního vojska 2017 – Bahna v sobotu 10. 6. v západních Čechách.